
Asociatia IL SUSTINEM PE NICHO
Când am primit diagnosticul de “Autism” am trecut prin multe stări! Prima stare a fost de “ Șoc” din cauza incertitudinii, ignoranței, a ceea ce se știe despre Autism! După a urmat “Starea de Negare” , inevitabil apare “Starea de Depresie” și ceea ce trăiesc astăzi “REALITATEA”! Indiferent ca se numește: Autism, boala cum o văd unii sau o condiție de viața tot ce contează este ca va depinde de mine indiferent cum se numește! Nu stiu daca o sa aibă aceasta stare pentru totdeauna, dar fac absolut tot ce pot. NICHO, se imbunatateste in fiecare zi si despre asta e vorba! Deci nu ma interesează ca este Autism sau Nu, nici măcar părerea societății despre copiii aceștia diagnosticați nu o ascult! Vreau sa realizez din NICHO un om fericit, un om functional.Eu il arat pe NICHO asa cum este EL.
Îți mulțumim pentru dorința de a redirecționa 3,5% din impozitul tău pe venit folosind platforma noastră!
Te așteptăm și anul următor să susții gratuit cauza care te inspiră.